Jak na zastínění balkónu? Pomůžou markýzy.

Pokud máte u bytu nebo domu balkón, patříte mezi šťastlivce. Nemusíte být zavření doma, ale můžete si po večerech posedět u dobrého vína venku. A pokud balkón doplníte o markýzu, můžete ho využívat i za nepřízně počasí.

Jaké typy markýz jsou vhodné pro zastínění balkónu?

Můžeme využít v zásadě dva typy. Jedním z nich je klasická markýza se sklonem nebo rovnou boční markýza.

Balkónové markýzy

Klasické markýzy jistě znáte, využívají se pro zastínění teras u rodinných domů nebo restaurací. Věděli jste, že se vyrábí typy určené přímo na balkóny? Na rozdíl od klasických kousků mají markýzy na balkon minimální rozměry a dokonale přilnou ke stropu. U balkónových markýz lze nastavit sklon až do 80 stupňů (při montáži). Podívejte se například na typ Markilux 930.

 
Ochrání před sluncem i deštěm Markýza Markilux je odolná proti slunci i dešti (více info). Látka je nepromokavá a voda díky sklonu markýzy hladce odtéká na zem.
 

Balkónová markýza

markýza na balkón s možností naklopení – ideální zastínění balkónu

U devětatřicítky je látka vyrobená ze 100% polyesteru a je dokonale nepromokavá. Markýzu můžete doplnit o motor a čidla. Při silnějším větru se markýza může sama stáhnout, čímž zabráníte jejímu poškození.

Přečtěte si více o Markilux 930

Moderní boční markýzy

Boční markýza patří mezi často opomíjené typy zastínění. Spouští se stejně jako roleta shora dolů, proto potřebuje pro ukotvení balkón nad tím vaším. Látka je vyrobena z takzvaného screenového materiálu, který je vyrobený ze skelného vlákna nebo polyesteru a navíc potažen PVC. Látka je navíc perforovaná, takže je skrz ní vidět.

screenové rolety

zastínění balkónu pomocí screenové rolety

Vedení látky je možné třemi různými způsoby, které se liší hlavně v odolnosti vůči větru. Látka je vždy stejná.

  1. vedení ocelovými lanky – nejméně stabilní ve větru
  2. vedení ocelovými tyčemi
  3. vedení ve vodících lištách – nejvíce odolné vůči větru

Přečtěte si více o screenových roletách

 

Související příspěvky