Výsuvné markýzy jsou k dispozici v několika provedeních. K nejžádanějším prvkům pro zastínění terasy patří kazetové markýzy s elegantní uzavřenou konstrukcí, která nijak nenaruší vzhled domu.

Cenově dostupnější variantu pak představují venkovní markýzy bez kazety, které se hodí do míst, kde není třeba látku chránit před okolními vlivy, například pod převis nebo stříšku. Na míru si pak můžete nechat vytvořit markýzu na zimní zahradu, která dokonale zastíní vodorovné i svislé plochy. Venkovní markýzy montujeme nejen v Praze, ale po celé ČR – vždy na míru a se zárukou 5 let.

 
Ochrání před sluncem i deštěm Markýza Markilux je odolná proti slunci i dešti (více info). Látka je nepromokavá a voda díky sklonu markýzy hladce odtéká na zem.
 

Model MX-3 patří mezi nejprodávanější markýzy

Obr. naše nejprodávanější markýza Markilux MX-3

Proč si vybrat markýzu Markilux?

  • všechny typy jsou určené i proti dešti
  • vyrábí se přesně na míru
  • záruka 5 let

Provedení

Kazetová markýza Markilux kazetové markýzy

při stažení se celá markýza schová do kazety (“pouzdra”) a je tím chráněna před vnějšími vlivy. Déle vám tak vydrží jako nová. Jedná se však o nejnákladnější variantu.

Markýzy bez kazety markýzy bez kazety

látka ani ramena nejsou nijak chráněny před vnějšími vlivy. Vhodný typ pro instalaci pod střechu

Markýza pro zimní zahradu markýzy pro zimní zahrady

jsou určeny přímo pro montáž na zimní zahradu

Všechny markýzy Markilux jsou určeny i proti dešti

Jak to vypadá, když na venkovní markýzu prší? Voda stéká po látce a malým okapem odtéká pryč. Podívejte se.

Fotogalerie VENKOVNÍCH markýz proti dešti

Venkovní markýza se skládá z nosné konzole, která je uchycena ke zdi domu a z látkové plachty. Dokonalé napnutí plachty v každé poloze zajišťují kloubová ramena. Navíc může být vše ovládané dálkovým ovládáním, takže se pro vysunutí markýzy nemusíte ani zvednou ze židle.

Výsuvné markýzy jsou velmi univerzální. Jsou vhodné pro montáž na balkon, na terasu nebo i pro zimní zahrady. Markýzu můžete jednoduše doplnit o boční markýzu.

Jaké jsou výhody zahradních markýz?

  1. žádná konstrukce – zastíní vám terasu, aniž by bránila výhledu z okna nebo na noční oblohu
  2. příjemný chládek i v interiéru – venkovní markýza jednoduše zabrání, aby ostré slunce svítilo přímo na okno nebo balkonové dveře
  3. venkovní markýza na míru – rozměry přesně dle vašeho přání, mnoho barev látek a profilů

Látky

Barevných variant látek najdete v sortimentu Markilux stovky. Jedná se o exkluzivní kolekci látek, které u jiného výrobce nenajdete. Markilux je jako jediný výrobce markýz vybaven vlastní tkalcovnou látek, které používá jen pro své markýzy.

Díky obrovské produkci (v průměru 600 kusů denně) věnuje velkou část svého výzkumu právě vývoji látek. Markýzy Markilux jsou odolné vůči dešti. Výsledkem je samočistící efekt, stálobarevnost, stabilita v bezešvých spojích a v neposlední řadě bezkonkurenční design.

vzorník látek Markilux na markýzy Barevných variant látek Markilux jsou stovky.

Údržba

Odborně bychom řekli, že látka je vyrobena ze 100% polyesteru z materiálu Sunsilk SNC pomocí nano-technologie.

V praxi je látka velmi odolná vůči okolním vlivům jako je ostré slunce (nemění své rozměry), pevná a odolná vůči všem nečistotám. Ty nemají šancí se do látky vsáknout, ale hladce po ní sklouznou. Říkáme, že má látka markýzy samočistící efekt. Pokud je navíc látka ukrytá v kazetě markýzy, je zaručena opravdu dlouhá životnost.

Ovládání

U každého typu si můžete zvolit typ ovládání.

  1. ručně – klikou
  2. motorem na dálkové ovládání nebo tlačítko na zdi

Montáž venkovní markýzy v Praze i celé ČR

Všechny markýzy jsou vyráběny na míru, a nainstalování je pro zkušené firmy záležitostí na několik hodin. Naše firma není zaměřena jen na velká města jako je Praha, Ostrava, Brno nebo Plzeň, ale montujeme po celé ČR.

Proč markýzy Markilux?

Je to jednoduché. Markilux patří jednoznačně mezi TOP výrobce markýz. Výrobou se zabývají více než 50 let a je radost nabízet tak sofistikované a moderní markýzy, které jsou jako jedny z mála určené i proti dešti. Pokud využijeme otřepané klišé, dá se říct, že se jedná o Royce Royce na vaší terase.

Podívejte se na nejprodávanější markýzu Markilux MX-3 vyrobenou na míru. Pokud hledáte markýzy s rychlým dodáním, podívejte se na markýzy skladem.

 

Související příspěvky