Proč je kazetová markýza dobrá investice?

Vídáme je na rodinných domech, na bytech, restauracích, kavárnách, hotelech, na výlohách obchodů. Potkáváme je všude, staly se součástí vzhledu budov. Umí je esteticky doplnit a mají několik důležitých funkcí. Markýzy patří mezi oblíbená řešení zastínění exteriérů a snížení prostupů tepla do interiérů.

Kazetové markýzy jsou vylepšené verze obyčejných markýz. Je to jako mít možnost své auto parkovat v garáži. Ušetří to spoustu práce, starostí a údržby. Úkolem kazety je chránit markýzu. Tuto funkci dokáže splnit i hliníková stříška, kazeta je však úplně jiná liga. Hliníková stříška totiž markýzu chrání pouze seshora a rozhodně není tak hezká a nenápadná.

Proto, chcete-li markýzu, šup s ní do kazety!

Pokud uvažujete o instalaci markýzy v místě, kde by nebyla chráněna stříškou, převisem nebo balkonem, a pokud vám záleží na dlouhé životnosti, pak je kazeta výbornou volbou. Kazeta je totiž ochranný box, který látku navinutou na hřídel schová spolu s rameny pod svá křídla. Významně prodlužuje jejich životnost a udržuje je ve skvělé kondici. Životnost markýz spočívá ve funkčnosti i v estetice. Nosná konstrukce nesmí reznout, vrzat, zasekávat se. Látka nesmí ztrácet svěží barvy ani nepromokavé vlastnosti.

210622 mx 3 1
Realizace markýzy MX-3 (069)

Kazetová markýza Markilux je vhodná i pro náročnou architekturu

Markýza se schová do kazety a kazeta se připevní na fasádu. Typ kotvení se vybírá podle druhu fasády, což je jeden z mnoha důvodů, proč s výběrem a instalací markýzy oslovit odbornou firmu. Připevnit markýzu na fasádu není to samé jako dát poličku na zeď. Markýza musí mít správný sklon (minimálně 15 stupňů), potřebnou podchozí výšku, musí být dostatečně stabilní, aby unesla velkou váhu vody i odolala náporu větru. V případě automatického pohonu je potřeba bezpečně ji připojit na síť, případně ji integrovat do systému chytré domácnosti. Pokud si budete přát namontovat markýzu například na již stojící dřevostavbu, je potřeba připravit si stavební plány s konstrukčními detaily stavby.

Nabídka rozměrů kazetových markýz je sice omezena maximální délkou výsuvu, nemusíte si však dělat obavy, protože nároky běžné domácnosti plně pokryjí. Posuďte sami: kazetová markýza Markilux 6000 zvládne zastínit neuvěřitelnou plochu 28 metrů čtverečních (šířka 7 metrů, výsun 4 metry). To už je velmi slušná plocha pro prožití příjemných chvil s rodinou i přáteli, že?

realizace markilux 6000 220808 2
Kazetová markýza Markilux 6000 (7x4m).

Velkou výhodou kazetové markýzy je, že slouží ve chvílích, když ji potřebujete, a nepřekáží tehdy, když ji nepotřebujete. Dokud se v našich zeměpisných šířkách budou střídat čtyři roční období, tak platí, že markýzy to mají těžké. V létě na ně praží sluníčko, případně je zkouší prudké a nečekané bouřky s nárazovým větrem, na jaře a na podzim na ně intenzivně prší, v zimě padá těžký sníh.

Roky utíkají, ale kazetová markýza je tu pořád s vámi. Dělá vám společnost v těch nejhezčích měsících roku, kdy dny jsou dlouhé a noci krásné tak, že je škoda jít si lehnout. Sledovat její elegantní, plynulý pohyb je zážitek, souhra všech technických detailů je fascinující. Bavit vás bude i výběr z mnoha designů stínící látky a barev konstrukce, která je opatřena inovativní povrchovou úpravou.

Vždyť říkali, že nás ta bouřka mine!

Jedna věc je mít voděodolnou markýzu, věc druhá je mít pořešeno, co se stane s tou vodou, až spadne z nebe. Když vám totiž voda nekontrolovaně sprchuje okolí, není to nic příjemného. Proto se ptejte na funkční okap – integrovaný odtok vody, který zkrotí i ty nejneposlušnější kapky. Zhoršilo se prudce počasí a vy zrovna nejste po ruce, abyste markýzu stáhli do bezpečí? Nevadí, chytrá kazetová markýza se díky přesným čidlům s vysokou citlivostí ochrání sama. Kazetové markýzy jsou navíc opatřeny různým příslušenstvím od dálkového ovládání přes sluneční senzory až po světelné panely, které podporují romantickou atmosférou i luxusní vzhled.