markilux mini

Naši zákazníci se nás často ptají. Jsou markýzy Markilux opravdu proti dešti? Rozhodli jsme se vám proto přiblížit pár faktorů, které z markýz Markilux dělají skutečně funkční markýzy nejen proti slunci ale i dešti.

Ukázka markýzy v dešti

Tkanina z polyesteru

Gró funkčnosti spočívá již v technologii výroby tkaniny. Na rozdíl od jiných výrobců pracujících s akrylem, Markilux ve vlastních tkalcovnách zpracovává 100% polyester. Na rozdíl od akrylu polyester zajišťuje tvarovou stálost při opětovném vlhnutí a vysoušení tkaniny.

realizace markilux mx 112
odolná tkanina z polyesteru

Svařované švy

U většiny výrobců markýz jsou švy šity UV rezistentní nití. Otvory jehly jsou tudíž cestou pro protékající vodu. Polyester díky svému složení lze svařovat. Podélné spoje látky jsou navařovány ultrazvukem, jsou hermeticky uzavřené a voda tudíž nemá šanci.

Pevná konstrukce

Konstrukční prvky markýz Markilux jsou uzpůsobeny odolnosti proti vodě. Odtokové kanály a žlab v čelním profilu je důkazem, že na déšť se ve výrobě myslí. U kazetových markýz  jsou dále ve spodní části kazety odtokové otvory pro případ že se markýza zabalí mokrá a v kazetě se „vyždíme“.

odtokovy kanalek markilux mx 3
Odtokový kanálek u markýzy Markilux MX-3

Sklon minimálně 14 stupňů

Naší úlohou při instalaci markýzy je správné nastavení sklonu. Minimální sklon pro zajištění správného odtoku vody je 14o. Při nedodržení sklonu hrozí vytváření vodních vaků a trvalé poškození markýzy. Takže pokud instalujeme s nižším sklonem, tak pouze na výslovné přání zákazníka. Ochrana markýz před deštěm je snížena.

Samočistící efekt

Déšť je pro látky Markilux naopak žádoucí. Nanotechnologie při výrobě tkaniny zajišťuje velice snadné vymývání nečistot, pylu, prachu právě vlivem stékající vody.

Odolnost proti dešti garantujeme po celou dobu 5leté záruky na markýzy Markilux.

Odolnost markýz Markilux vůči větru

Markýzy jsou sice certifikované proti větru do 38km/h, ale můžete si sami udělat obrázek, jak si poradí se silnějším větrem. A jak to dokázat lépe, než vystavit markýzu větru nad 100km/h. Podívejte se na video, napínavé začne být ve 14. minutě.

Hrdě můžeme prohlásit, že dodáváme markýzy, které patří k tomu nejlepšímu ve světě zastínění teras i balkónů. Všechny markýzy z našeho sortimentu jsou odolné proti dešti.