Pokud máte terasu nebo balkon jistě to znáte. Celou zimu čekáte, až si budete moct vychutnat kávu na čerstvém vzduchu, ale na ostrém slunci je moc velké horko nebo prší. Co vám pomůže využívat terasu na 100% je výsuvná markýza.

 
Ochrání před sluncem i deštěm Markýza Markilux je odolná proti slunci i dešti (více info). Látka je nepromokavá a voda díky sklonu markýzy hladce odtéká na zem.
 

Venkovní markýza se skládá z nosné konzole, která je uchycena ke zdi domu a z látkové plachty. Dokonalé napnutí plachty v každé poloze zajišťují kloubová ramena. Navíc může být vše ovládané dálkovým ovládáním, takže se pro vysunutí markýzy nemusíte ani zvednou ze židle.

Výsuvné markýzy jsou velmi univerzální. Jsou vhodné pro montáž na balkon, na terasu nebo i pro zimní zahrady. Markýzu můžete jednoduše doplnit o boční markýzu.

Proč si vybrat markýzu?

  1. žádná konstrukce – zastíní vám terasu, aniž by bránila výhledu z okna nebo na noční oblohu
  2. příjemný chládek i v interiéru – venkovní markýza jednoduše zabrání, aby ostré slunce svítilo přímo na okno nebo balkonové dveře
  3. venkovní markýza na míru – rozměry přesně dle vašeho přání, mnoho barev látek a profilů

Jaké typy markýz u nás najdete?

Provedení markýz dělíme podle typu uložení látky na:

kazetové markýzy

při stažení se celá markýza schová do kazety („pouzdra“) a je tím chráněna před vnějšími vlivy. Déle vám tak vydrží jako nová. Jedná se však o nejnákladnější variantu.

markýzy bez kazety

látka ani ramena nejsou nijak chráněny před vnějšími vlivy. Vhodný typ pro instalaci pod střechu

markýzy pro zimní zahrady

jsou určeny přímo pro montáž na zimní zahradu

Látky na markýzy

Barevných variant látek najdete v sortimentu Markilux stovky. Jedná se o exkluzivní kolekci látek firmy Markilux, které u jiného výrobce nenajdete. Markilux je jako jediný výrobce markýz vybaven vlastní tkalcovnou látek, které používá jen pro své markýzy.

Díky obrovské produkci markýz (v průměru 600 kusů denně) věnuje velkou část svého výzkumu právě vývoji látek. Markýzy Markilux jsou odolné vůči dešti. Výsledkem je samočistící efekt, stálobarevnost, stabilita v bezešvých spojích a v neposlední řadě bezkonkurenční design.

vzorník látek Markilux Barevných variant látek Markilux jsou stovky.

Výsuvná markýza Markilux je nenáročná na údržbu.

Odborně bychom řekli, že látka je vyrobena ze 100% polyesteru z materiálu Sunsilk SNC pomocí nano-technologie. V praxi je látka velmi odolná vůči okolním vlivům jako je ostré slunce (nemění své rozměry), pevná a odolná vůči všem nečistotám. Ty nemají šancí se do látky vsáknout, ale hladce po ní sklouznou. Říkáme, že má látka markýzy samočistící efekt.

Montáž venkovní markýzy

Všechny markýzy jsou vyráběny na míru, a nainstalování je pro zkušené firmy záležitostí na několik hodin. Naše firma není zaměřena jen na velká města jako je Praha, Ostrava, Brno nebo Plzeň, ale montujeme po celé ČR.

Proč markýzy Markilux?

Je to jednoduché. Markilux patří jednoznačně mezi TOP výrobce markýz. Výrobou se zabývají více než 50 let a je radost nabízet tak sofistikované a moderní markýzy, které jsou jako jedny z mála určené i proti dešti. Pokud využijeme otřepané klišé, dá se říct, že se jedná o Royce Royce na vaší terase.