Jak markýza chrání před sluncem mnohem víc, než jsme si mysleli?

markyza markilux mx2 5
Markýza Markilux MX-2

Balkony, terasy, předzahrádky a zahrady u bytů a domů kryté markýzami jsou určeny především na odpočinek. A to nejen ve smyslu fyzického odpočinku po náročném dni nebo psychické relaxace po stresu a shonu. Kdo si sedne do příjemného stínu markýzy, ten odpočívá i jinak.

Hřejivé sluneční paprsky jsou pro nás blahodárné, význam tvorby vitamínu D je nepopiratelný, ale i tady platí: všeho s mírou. Regulujeme nejen čas strávený na slunci, ale také míru jeho kontaktu s naší pokožkou, vlasy, očima. Před spálením nebo jiným poškozením se chráníme štítem. Opalovacím krémem, kloboukem, brýlemi. A k účinným štítům rozhodně patří také markýza. Můžeme ji vnímat jako účinnou prevenci proti nežádoucím účinkům nadměrného působení slunečních paprsků na lidský organismus.

Dobrý sluha, ale zlý pán

Dlouhodobé vystavení intenzivnímu slunečnímu záření může způsobit šedý zákal, poškození sítnice, může být také příčinou vzniku rakoviny kůže očních víček a spojivky. Nedostatečná ochrana pokožky má za následek nepříjemné spálení, rychlejší stárnutí, zvýšení rizika rakoviny kůže. A možná jste nevěděli, že pokožka má paměť, do které si ukládá množství slunečního záření, jemuž byla vystavena. Vlasy bývají po létě vysušené, lámou se a celkově nevypadají zdravě. Abyste si nemysleli, že jenom strašíme, přinášíme i řešení.

Sluneční markýza není slunečník

markýza markilux 6000
realizace markilux 6000 220808 6

Je to mnohem sofistikovanější, spolehlivější a technologiemi opatřené řešení nežádoucího průniku slunečních paprsků a tepla na balkony a terasy u domů či bytů.  Posedět na terase je lákavé, mnohokrát se nám nechce stoupnout si a roztáhnout slunečník. Nebo si dojít pro opalovací krém. Říkáme si totiž, že to ještě chvíli vydrží, vždyť slunce až tolik nepálí. Nebo s radostí pozorujeme, jak si děti na terase hezky hrají, nebudeme je přece zahánět dovnitř. Mít v takových chvílích po ruce pomocníka, jako je výsuvná markýza na dálkové ovládání s automatikou přednastavenou na intenzitu slunečního svitu, tak všechna potenciální nebezpečí z toho, že sluníčko neuhlídáme, jsou zažehnaná!

Proč je látka markýzy tak důležitá?

Vůbec nemluvíme o barvách! Látku na markýzu vybírejte podle odstínu a vzoru, ale rovněž podle vlastností. Ty totiž pomůžou splnit vaše požadavky na funkčnost markýzy. Mysleli jste si, že látka jako látka, že je to jedno? Tak raději čtěte dál: „Německá značka Markilux je skutečným klenotem mezi markýzami. Její portfolio látek uspokojí každého zákazníka. Nejen z hlediska estetiky, ale především funkčnosti. Řekněte nám svoji představu a my vám navrhneme nejlepší možné řešení. Máme látky, které díky nanotechnologiím účinně chrání před škodlivým UV zářením, máme tkaniny s miniaturním děrováním, příjemně transparentní s dobrou propustností světla a vzduchu, máme speciální látky z vysoce kvalitního polyesteru s dokonalým efektem rozptýlení slunečního světla, používáme techniku napařené hliníkové vrstvy, která odráží teplo ještě dříve než pronikne k vám,“ říká Jan Koritenský, zakladatel a výkonný ředitel české společnosti T-Shade, specialisty na stínění a spolehlivého partnera pro dodávku stínících technik.

Výměna látky na markýze
vymena latky markyza

I dobrou náladu ze sluníčka budeme mít pouze tehdy, když nám neublíží. A protože ono správnou míru nezná, musíme ji hlídat my. Vždyť už i malé dítě ví, že to platí i tady u nás, nejen na horách nebo u moře.