Chráněni ze všech světových stran

Povíme vám tři příběhy, které mají jedno společné.

První příběh je o dešti.

Buď prší moc, nebo neprší vůbec. Když prší moc, umí pršet seshora, z boku a někdy dokonce i od země. Když k tomu fouká vítr, voda se u domu dostane i na místa, která jsou jinak krytá pod pergolou. A nejenže jsou krytá, ale zároveň perfektně zařízená pro pohodlné a romantické pozorování, jak se kapky deště rozbíjejí o listy stromů a jak si příroda vrní spokojeností. Když se nemůžete kochat, protože vaše lehátko i deka jsou promočené naskrz, podívejte se do strany. Možná je to ten směr, odkud vítr s vodou fouká.

Druhý příběh je o sluníčku.

Dlouhé letní dny nejsou fráze, jsou skutečností, která skýtá mnoho příležitostí, ale taky nástrah. Po obloze si to slunce totiž štráduje nejen slušně v nadhlavníku, ale v ranních a večerních hodinách i v přísném úhlu ze strany. Proč přísném? Protože vám ta zapadající potvora pálí své přesně namířené louče přímo do očí.

Třetí příběh je o sousedech.

Je dobré mít sousedy? Není dobré mít sousedy? Je to výhoda, když si zapomenete klíče, když chybí vajíčka nebo se kurýr dostavil deset minut po vašem odchodu do práce. Ovšem není dobré mít sousedy, když máte chuť na soukromí, ale není vám dopřáno. Je jedno, jestli bydlíte v bytovém domě, v řadové novostavbě nebo na vesnici v domečku po babičce, vždy se najde škvíra, kterou k vám zvědavá sousedka propašuje svůj zvědavý pohled.

Slunci, dešti ani sousedům neporučíme, umíme je však přemluvit ke spolupráci.

Kvalitním zastíněním terasy zabijeme dvě mouchy jednou ranou – pokud nebudeme chtít, nedostane se k nám ani dotěrné slunce, ani otravný déšť. Ale co s nezvanými návštěvami ze strany? Hravě a jednoduše si s nimi poradí boční markýzy nebo závětrné clony.

bocni markyzy roma
Boční markýzy Roma

Výborně slouží jako zastínění velkých oken, balkonů bez bočních zdí, bočních stran pergol nebo jako praktické předělení jednotlivých sektorů zahrady. Oblíbíte si je pro jejich příjemný, stylový a jednoduchý design, který se krásně vyjímá v jakémkoli exteriéru. Určitě už tušíte, že výběr látek a dekorů je prakticky nekonečný. Některé jsou z materiálů s nanotechnologiemi, tudíž mají samočistící efekt. Pokud zrovna stavíte a přemýšlíte dopředu, potěší vás, že existují i řešení, která umožňují instalaci pod omítku.  

Příjemných funkcí, které pro vás boční markýzy mohou plnit, je spousta. Diktovat si můžete takřka cokoliv, vyrábějí se totiž na míru. Jsou ze vzdušného materiálu, který nepropustí slunce, vítr ani déšť, k tomu vás spolehlivě ukryjí před nevítanými pohledy sousedů či kolemjdoucích. Poskytnou vám ničím a nikým nerušené soukromí pro posezení na balkoně, terase či zahradě, pro oddech ve vířivce nebo spánek v houpací síti.