Jak zastínit terasu z boční strany

Množí se nám dotazy, jak zastínit (zavřít) terasu z boční strany. Velmi často se jedná o poptávky, kdy je potřeba zabránit větru, slunci nebo pohledu zvědavých sousedů. Zkusíme vám popsat, jakými způsoby lze terasu z boční strany zastínit. Stále však platí, že variant jsou desítky a každá se hodí pro jinou montážní situaci. V případě, že chcete poradit tu nejvýhodnější, neváhejte nám zaslat nezávaznou poptávku.

Screenové rolety

Screenové rolety fungují stejně, jako rolety interiérové. Stahují se tak shora dolů. Rozdíl je v materiálu, ze kterého jsou rolety vyrobené. Nejčastěji se používá skelné vlákno nebo polyester potažený PVC. Screenové rolety se vyrábí na míru, z toho důvodu se využívají převážně u pergol, jelikož zvládnou konstrukci zastínit bez mezer.

Screenové rolety Boční screenové rolety

 

Screenové rolety mají hned několik výhod

  • z pergoly je vidět ven, ale dovnitř ne
  • výborné tepelně izolační vlastnosti (odrazí až 86% tepla)
  • při prudkém slunci (zahřátí) nemění svůj tvar – látka je tak vždy dokonale napnutá
  • ochrání proti větru

Screenové rolety se vyrábí ve dvou variantách. V té první je látka vedena vodícími lanky. Toto řešení je vhodné pro instalace, kde není roleta vystavena prudkému větru. V případě, že se jedná o stranu pergoly kde fouká silný vítr, doporučujeme využít druhou variantu a to vedení látky pomocí tzv. ZIP systému. Toto řešení je sice nákladnější, ale na druhou stranu jej ani silný vítr nepoškodí. Přečtěte si více informací o screenových roletách.

 

Boční clony (markýzy)

Boční markýza funguje trošku jinak. Rozdíl je v tom, že boční markýza se otevírá ze strany. Boční markýza tak k instalaci nepotřebuje žádnou podpůrnou konstrukci, jedná se tak o samostatný prvek. Bývá tak využívána nejčasteji v kombinaci s klasickou markýzou. Přečtěte si více informací o bočních markýzách.

Boční clona Boční markýza

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *