Jak zastínit terasu či pergolu z boční strany

Množí se nám dotazy, jak na boční zastínění pergoly. Důvodem bývá nízké slunce, boční vítr nebo zvídavé pohledy sousedů. Zkusíme vám popsat, jakými způsoby lze terasu z boční strany zastínit. Stále však platí, že variant jsou desítky a každá se hodí pro jinou montážní situaci. V případě, že chcete poradit tu nejvýhodnější, neváhejte nám zaslat nezávaznou poptávku.

Screenové rolety

Screenové rolety fungují stejně, jako rolety interiérové. Stahují se tak shora dolů. Rozdíl je v materiálu, ze kterého jsou rolety vyrobené. Nejčastěji se používá skelné vlákno nebo polyester potažený PVC. Screenové rolety se vyrábí na míru, z toho důvodu jsou vhodné převážně k bočnímu zastínění pergoly.

Screenové rolety Boční screenové rolety

Screenové rolety mají hned několik výhod

  • z pergoly je vidět ven, ale dovnitř ne
  • výborné tepelně izolační vlastnosti (odrazí až 86% tepla)
  • při prudkém slunci (zahřátí) nemění svůj tvar – látka je tak vždy dokonale napnutá
  • ochrání proti větru

U našich screenových rolet je látka vedena vodícími lištami, pomocí tzv. ZIP systému. Toto řešení zabrání nejen nízkému slunci, ale i větru. Přečtěte si více informací o screenových roletách.

 

Boční clony (markýzy)

Boční markýza funguje trošku jinak. Rozdíl je v tom, že boční markýza se otevírá ze strany. Boční markýza tak k instalaci nepotřebuje žádnou podpůrnou konstrukci, jedná se tak o samostatný prvek, který je ideální i pro boční zastínění terasy bez pergoly. Bývá tak využívána nejčasteji v kombinaci s klasickou markýzouPřečtěte si více informací o bočních markýzách.

Boční clona Boční markýza

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *