Efektivní zastínění zimní zahrady

Patříte spíš k lidem, kteří všechno řeší na poslední chvíli? Nebo si rádi hezky v klidu všechno naplánujete, prozkoumáte a necháváte dostatek času na rozmyšlenou? Pokud je vám bližší spíš ten druhý přístup, pak pro vás máme dobrou zprávu. Je zima, čili nejlepší čas pro zahájení příprav na léto. Takový předstih má své výhody. Nápady mají prostor zrát. Termíny realizací nejsou přeplněné. Materiály mají čas dorazit. A vy se máte na co těšit!

Kdo by netoužil po zimní zahradě

Zimní zahrada je synonymem pohody i v období, kdy zrovna kalendáři nekralují letní měsíce. Posezení doma a přece venku je v zimní zahradě malým svátkem všedního dne, kdy se člověk domů z práce vrací většinou až za tmy. Pohodlné posezení a pohled na hvězdy, na rozsvícené město nebo na klidný venkovský horizont je tou nejlepší relaxační procedurou, jakou si doma můžete dopřát. Zimní zahrada má velký potenciál. Ale umíme ho využít?

markyza na zimní zahradu 8850 3

Zimní zahrada nebo skleník?

Myšlenka, že si zimní zahradu dokážeme ukutit vlastníma rukama, je bohužel popřena smutnými zkušenostmi. Z mnoha a mnoha pokusů se nakonec staly sušárny na prádlo, skladiště nábytku nebo zimoviště kytek. Nejčastější problémy zimních zahrad se točí kolem tepelných izolací, topení, klimatizací a zastínění. Sen o nejromantičtější místnosti domu se často rozplyne s prvními intenzivnějšími slunečními louči, které z nechráněné pergoly dělá saunu, nebo s prvními mrazíky, které z ní vytvoří amatérskou kryokomoru. Zátěžovou zkouškou pro pergolu jsou také dešťové a sněhové srážky, případně větrné poryvy.

Slunce i teplota pod kontrolou

Vzhledem k tomu, že jsme odborníci na stínění, umíme zamezit drtivé většině výše vyjmenovaných problémů. Protože speciálně u zimních zahrad je sluneční clona absolutní nutností. Za roky praxe také víme, že nejefektivnější řešení zastínění střechy zimní zahrady je speciální markýza. Vyznačuje se kvalitou použitých materiálů, spolehlivým provedením a tichým chodem. Zimní zahradu ochrání před sluncem i deštěm. Látka je nepromokavá a voda – díky sklonu markýzy – hladce odtéká na zem. Konstrukce je odolná vůči korozi. Účinnost sluneční clony je vyšší, pokud se montuje nad zimní zahradu, protože sluneční záření se odrazí ještě před průchodem přes skleněnou střechu. Toto řešení je také nejčastější.

markyza markilux 770 na zimni zahrade

Markýza je vždy vyráběna na míru, standardně dodávaná s motorem a dálkovým ovládáním, aby byla manipulace s ní co nejpohodlnější. Markýza se navíjí do kazety, které plní ochrannou funkci a estetice vaší fasády neublíží. Díky širokému výběru odstínů látek se prostřednictvím markýzy můžete krásně pohrát s atmosférou pod ní. Součástí našich služeb je rovněž poradenství, technická podpora a studie stínění. Předem si velmi pečlivě ověříme pozdější funkčnost markýzy vzhledem k orientaci na světovou stranu a další konstrukční detaily.