Jak zazimovat markýzu

Máme pro vás hádanku: v létě to zvládne zastínit neuvěřitelnou plochu 28 metrů čtverečních a v zimě po tom nezůstane ani stopy. Co je to?

Je to chytrá, kazetová markýza! Po skončení letní sezóny se markýza na pár měsíců uloží k zimnímu spánku do kazety, což je box namontovaný na zdi domu. Kazeta je odolná proti korozi a před všemi nepříznivými vlivy počasí chrání nejen textilní část markýzy, ale rovněž výsuvná ramena.

kazetová markýza markilux 970 220527 7

Aby mohla markýza na jaře zase začít plně sloužit svému účelu, máme pro vás radu nad zlato:

Nezapomeňte na zazimování!

Ač se to teď nezdá, zima přejde stejně rychle, jako přešlo léto. Máme to ověřené, opakuje se to každý rok. Zazimování markýzy není nic složitého, spoustu toho za vás totiž udělal již výrobce. Pokud tedy máte kvalitní kazetovou markýzu vyrobenou ze speciální povrchovou nanotechnologií, která si z počasí nedělá těžkou hlavu.

Vzhledem k tomu, že část předzimní údržby probíhá za pomocí vody, bylo by fajn stihnout všechno ještě před prvními mrazy. Základ je očistit látku jemným proudem vody a/nebo opatrně jemným kartáčem a vlažnou mýdlovou vodou. Následně všechno pořádně opláchněte.

markýzy m6000

Žebřík po ruce

I přesto, že jsou naše markýzy vyrobené z nepromokavé látky, je potřebné před posledním zasunutím nechat plátno markýzy řádně vyschnout. Předejdete tak tvorbě plísní a skvrn. Textilní část markýzy je ve vysunutém stavu vystavena znečištění pylem, prachem, ptačím trusem, padajícím listím, případně kouřem, proto je potřeba vyčistit celou markýzu a z obou stran. Nezapomeňte také na rám a technické součásti konstrukce.