Stavební připravenost u markýz Markilux

Stavební připravenost je velmi častým dotazem k markýzám Markilux. Tak jsme se rozhodli, že připravíme krátký článek, který vás do tématu uvede. Co je vhodné připravit, pokud chcete markýzu Markilux?

 

Příprava elektro

Většinou dodáváme markýzy s motorem a dálkovým ovládáním. Před samotnou instalací je dobré připravit stálý přívod 230V k napájení. Vyhnete se tak budoucím zásahům do fasády.

Jestliže není přívod připravený, není to problém. Připravíme ho v den montáže.

1. Originální kotvení markýz markilux

K instalaci samotné markýzy se u nás domy obecně příliš nepřipravují a markýza je jedna z posledních věcí, která se na domě řeší. Ale i tak lze markýzu instalovat dodatečně.

V zemi výroby markýz Markilux (v Německu) se standardně dodávají distanční držáky ještě před zateplením. I u nás se tento způsob montáže začíná využívat. Po zateplení a finální fasádě se poté instalují konzole pro markýzu a markýza samotná.

Tento systém je profesionálnější a odpovídá všem normám na nosnost markýzy. Dále je při tomto způsobu montáže také přerušený tepelný most. Níže najdete nákres, jak taková montáž vypadá.

 

Nutno podotknout, že tento způsob montáže vychází u běžné markýzy dráž o cca 8000 Kč a jednu dopravu navíc.

2. Standardní kotvení markýzy přes zateplení

Markýzy lze kotvit i způsobem, který je u nás častější. Tento způsob využíváme i u kotvení pergol. Jedná se o certifikovaný způsob montáže pomocí systému společnosti Würth. Abyste lépe pochopili důmyslný systém kotvení přes zateplení, podívejte se na video.

Kam dál? Podívejte se na markýzy Markilux.