Stavební připravenost u markýz Markilux

Markilux MX3Stavební připravenost je velmi častým dotazem k markýzám Markilux. Tak jsme se rozhodli, že připravíme krátký článek, který vás do tématu uvede. Co je vhodné připravit, pokud chcete markýzu Markilux?

 

Příprava elektro

Většinou dodáváme markýzy s motorem a dálkovým ovládáním. Před samotnou instalací je dobré připravit stálý přívod 230V k napájení. Vyhnete se tak budoucím zásahům do fasády.

Jestliže není přívod připravený, není to problém. Připravíme ho v den montáže.

1. Originální kotvení markýz markilux

K instalaci samotné markýzy se u nás domy obecně příliš nepřipravují a markýza je jedna z posledních věcí, která se na domě řeší. Ale i tak lze markýzu instalovat dodatečně.

V zemi výroby markýz Markilux (v Německu) se standardně dodávají distanční držáky ještě před zateplením. I u nás se tento způsob montáže začíná využívat. Po zateplení a finální fasádě se poté instalují konzole pro markýzu a markýza samotná.

Tento systém je profesionálnější a odpovídá všem normám na nosnost markýzy. Dále je při tomto způsobu montáže také přerušený tepelný most. Níže najdete nákres, jak taková montáž vypadá.

 

Markilux ukotvení

Nutno podotknout, že tento způsob montáže vychází u běžné markýzy dráž o cca 8000 Kč a jednu dopravu navíc.

2. Standardní kotvení markýzy přes zateplení

Markýzy lze kotvit i způsobem, který je u nás častější. Tento způsob využíváme i u kotvení pergol. Jedná se o certifikovaný způsob montáže pomocí systému společnosti Würth. Abyste lépe pochopili důmyslný systém kotvení přes zateplení, podívejte se na video.

Kam dál? Podívejte se na markýzy Markilux.