Pokud máte terasu, jistě to znáte. V létě je moc velké horko, abyste si v poledne vychutnali oběd na terase, naopak na podzim zase moc velká zima na večerní drink s přáteli. Zkusíme vám poradit, jak využít terasu na 100% a užít si posezení i za špatného počasí.

Na trhu jsou různé varianty stínících systémů, ale který je ten nejvhodnější? Před několika lety jsme na to přišli. Našli jsme systém, který vám umožní v létě terasu téměř úplně otevřít a na podzim si jednoduchým stisknutím tlačítka vytvořit téměř zimní zahradu. Ideálním řešením posuvného zastřešení jsou stínící pergoly! Od našeho “objevu” se tato varianta stínění stala stěžejním produktem našeho sortimentu a nedáme na něj dopustit.

Jak pergoly se stahovací střechou fungují?

Každá pergola se skládá z pevné konstrukce, na jejichž střeše je nepromokavá látka uchycena v kolejnicích. Stínící pergoly však využívají jednoduchého konceptu, kdy se látka pouhým stisknutím tlačítka svine ke stěně domu a tak se vám naskytne pohled na otevřenou oblohu.

Maximální využití na jaře i na podzim

Pro podzimní využití může být pergola dovybavena bočními screenovými roletamiRolety jsou ovládané motorem a lze je stáhnout pouhým stisknutím tlačítka na ovladači.

Rolety jsou vyrobeny ze speciální tkaniny, která zvládne odrážet teplo, chránit před větrem i deštěm. Přesto propouští vzduch, takže je pod pergolou příjemně i v létě. Navíc jak je vidět na obrázku níže, není vidět dovnitř, ale ven ano. 🙂

Jak je to v zimě?

Použití je možné téměř celoročně, tedy i v zimě. Menším nedostatkem na funkčnosti je, že výrobce nedoporučuje zatížení sněhem. Řešením je nechat při hustším sněžení plachtu svinutou ke zdi domu. Ta se schová pod stříšku, pod kterou je i motor a sníh tak plachtu neohrozí. Při teplotách pod nulou a sněžení je stejně příjemnější zůstat v teple domova než vysedávat na terase.

Posuvné zastřešení a jeho výhody

Největší předností je možnost absolutního otevření nebo zavření pergoly. Na rozdíl od zimní zahrady stínící pergola v létě nebude nikdy působit jako skleník. Vše se jednoduše ovládá, má dokonale vyřešený odtok vody a na místě je i poukázat na dokonale čistý design.