Proč si pořídit boční markýzu?

Máte pár peněz bokem? Pak si pořiďte boční markýzu. Komfort na vašem balkonu, na terase, pod pergolou nebo na zahradě se zvýší mnohonásobně. Boční markýzy nejsou tolik rozšířené jako markýzy klasické, přitom jejich služba je neocenitelná. Možná o jejich existenci spousta lidí neví, možná mají pochybnosti. Ty však v tomto blogu hravě rozptýlíme!

Všechny markýzy vyrábíme na míru

Boční markýza na pergole, balkonu nebo na terase je jako další zeď. Jen s tou výhodou, že když nechcete, aby tam byla, tak tam není. Boční markýza potřebuje dva sloupky: jeden se připevní na zeď domu, druhý – připevněný do země – na zábradlí balkonu nebo třeba na konstrukci klasické markýzy. Zatahovací boční markýza (nebo také screenová roleta) skvěle stíní také okna, včetně rohových. Tyto rolety jsou vedeny v lankách, ovládané jsou na kliku nebo motorem. Boční markýzu lze vysunout dvěma různými způsoby. První možnost je vedení na vodících lankách, v kolejnici nebo na vodící tyči. Druhou variantou je boční markýza vysunovaná vodorovně. Díky vyrovnávacímu profilu má látka boční markýzy dokonale rovný vzhled.

markýzy markilux 790 1

Bojíte se, že boční markýza neodolá větru?

Naše boční markýzy jsou vybaveny masivní a zároveň flexibilní zátěžovou tyčí, která odolá větru s rychlostí až 117 km/h při instalaci na okna – a až 48 km/h při instalaci na pergolu. Pro ochranu před větrem, který je silnější než výše uvedená tolerance, je markýza opatřena chytrým čidlem. Kastlík, do kterého se markýza navíjí, může být kulatý, zkosený nebo integrovaný. Typů vodících lišt je celkem osm, včetně provedení pod omítkou. U každého typu konstrukce markýzy si můžete vybrat ze sedmi standardních barev, 42 speciálních barev ROMA nebo 150 barev vzorníku RAL.

Ladíme!

Už máte klasickou markýzu a chcete ji doplnit o boční markýzu, ale bojíte se, jestli se vám povede sladit barvy? Bát se nemusíte. V nabídce jsou dvě stovky druhů barev a vzorů. Byl by v tom čert, abychom se netrefili. Látka markýzy je vůbec zajímavá věc. Je vyrobená ze vzdušného materiálu, který nepropustí vítr, slunce ani déšť. A nejenže barevně a stylově dolaďuje váš exteriér, ale také ovlivňuje jeho atmosféru. Barevné odstíny, vzory a efekty látky zajišťují specifický efekt v závislosti na jasu a odstínu. Vysoce kvalitní textilie jsou vyráběny v Německu a splňují nejpřísnější standardy kvality. Zajímavý fakt: barevná paleta nití zná až 16 milionů odstínů!

boční markýza markilux 790