Velké rozměry markýzy

Jsou měsíce, kdy se nemůžeme dočkat, až zase vyleze sluníčko. Pak jsou ovšem měsíce, kdy je toho sluníčka prostě moc. A přijde na řadu stínění. A začnou starosti. Přesně v tu chvíli nastupujeme na scénu my, protože právě tyto starosti pomáháme vyřešit i s využitím opravdu velkých markýz.

Doporučíme ideální produkt vzhledem k charakteru stavby, orientaci terasy i vašemu rozpočtu. Rovněž navrhneme rozměr markýzy s ohledem na prostor, který potřebujete zastínit. Naše poradenství vychází z dlouholeté praxe, technických znalostí i prevence všech možných očekávatelných i neočekávatelných komplikací.

Markýza je oblíbeným stínícím řešením z mnoha důvodů:

  • chrání uživatele terasy, balkonu nebo lodžie před sluncem i deštěm
  • zabraňuje přehřívání interiérů
  • prodlužuje životnost zahradního nábytku
  • eliminuje sálavé teplo z rozpálené dlažby terasy
  • zpříjemňuje čas strávený venku
Realizace Markilux 6000 v rozměru 10x4m
Realizace Markilux 6000 v rozměru 10x4m

Při pořizování nové markýzy řeší většina lidí následující dilema: cena versus rozměr. Než se rozhodnete na rozměru markýzy šetřit, propočítejte si, co to udělá s její skutečnou funkčností ve vašem unikátním prostoru. Využít k tomu můžete náš praktický nástroj: MARKILUX KOMPAS díky kterému uvidíte, jak bude markýza stínit na vašem domě.

Myslete také na to, že rozměr markýzy automaticky neznamená chráněný rozměr. Svým pohybem po obloze slunce neustále mění úhel, pod kterým k nám vysílá své louče, a déšť přece taky nepadá vždy jen rovně. Proto je potřeba k prostoru, který potřebujeme chránit, přičíst ještě přesah, který s těmito jevy počítá. Dobrou zprávou je, že vybrané typy markýz lze vyrobit až do šířky téměř 14 metrů. Což je opravdu spoustu metrů čtverečních stínu v průběhu celého dne!

Například markýzu Markilux 6000 lze dodat v tzv. kuplovaném provedení. To v praxi znamená, že kazeta je rozdělená na dva kusy, které se mechanicky spojí. Přechod tak není viditelný. Látka je v jednom kuse. Takové provedení umožňuje až šířku 13,9m s výsuvem 4m.

Jaké velké markýzy umožňují šířku nad 6 metrů?