Pergoly

design, snadná obsluha, záruka 5 let

 

Rádi byste využívali terasu na 100%? Je vám líto, že nemůžete být na terase při ostrém letním slunci nebo při jarním deštíku? Řešením je stínící pergola se stahovací látkovou střechouPergola vám pomůže vytvořit z terasy nebo zahrady další obytný prostor, kde můžete trávit volné chvíle i za nepřízně počasí.

 

Zahradní pergola vás ochrání před deštěm, ostrým sluncem ale i větrem. Pokud nebudete zrovna na terase, můžete mít látkovou střechu staženou a tak vám nebude ubírat denní světlo v místnosti jako například pergola s polykarbonátem.

NÁŠ TIP: Máte již pergolu a potřebujete ji zastínit? Podívejte se na baldachýny.

 

hlinikova_pergola_millenium_11
hlinikova_pergola_millenium_10
hlinikova_pergola_millenium_9
arko_alta_06
Pergotenda® Move (2)
Pergotenda® Flux (1)
millenium_alta_09
millenium_alta_10
xw_MILLENIUM_02
xw_MILLENIUM_03
Previous Next Play Pause
hlinikova_pergola_millenium_11 hlinikova_pergola_millenium_10 hlinikova_pergola_millenium_9 arko_alta_06 Pergotenda® Move (2) Pergotenda® Flux (1) millenium_alta_09 millenium_alta_10 xw_MILLENIUM_02 xw_MILLENIUM_03
 
 

Pergoly rozlišujeme podle materiálu konstrukce

Zatímco milovníky přírodních materiálů zaujme především pergola ze dřeva, obdivovatele moderních materiálů dokáže uchvátit elegantní a bezúdržbová pergola s hliníkovou konstrukcí. Jaký je váš favorit?

 

hliníkové pergoly dřevěné pergoly
moderní hliníkové pergoly moderní dřevěné pergoly

 

 

Z čeho se zahradní pergoly skládají?

Každá pergola se skládá z pevné konstrukce, která je buď samostojná (může být volně v prostoru na zahradě) nebo je ukotvena ke zdi domu. Na konstrukci je usazena látková střecha, která se pomocí motoru nebo kliky svinuje ke zdi domu.

 

zahradní pergola ke zdi domu zahradní pergola ke zdi domu zahradní pergola ke zdi domu

  

 

 

Podívejte se na video, jak jednoduše zahradní pergoly fungují:

 

 

Využívejte svou terasu na 100% a vytvořte si z ní další obytný prostor

Pergoly z naší nabídky můžete doplnit o venkovní screenové rolety. Ty se vyrábějí z několika materiálů podle průhlednosti a "funkčnosti". Naším favoritem je materiál Soltis 86. Tato perforovaná tkanina zvládne odrážet teplo, chránit před sluncem, větrem i deštěm. Přesto propouští vzduch takže je pod pergolou i v létě příjemně a nevzniká tzv. stanový efekt. Navíc vás ochrání i před zvědavými pohledy sousedů, protože při zatažených venkovních roletách není vidět pod pergolu, ale ven ano (viz. obrázek níže).

 

 

 pergola  pergola

 

 

Je jen na vás, kde bude pergola nainstalovaná.

Pergoly byly dříve považovány jako estetický doplněk zahrady, který plnil funkci držáku popínavých rostlin. Moderní pergoly jsou však určeny hlavně k vytvoření stínu a krytého posezení. V našem sortimentu najdete pergoly ke zdi domu nebo samostojné pergoly, které mohou stát ve volném prostoru. Máme však řešení i pokud máte již konstrukci postavenou a potřebujete posuvné zastřešení. V tom případě se podívejte na Corradi Impact.

 

Posuvná látková střecha se kterou je radost pracovat.

Jsou dvě možnosti, jak můžete střechu ovládat a to klikou (lze využít u pergol do výsuvu 3,5 metru a 5 metrů šířky) nebo motorem. Motor je namontovaný podél stěny a pokud nevíte kde ho hledat, jen tak ho nenajdete. Látku můžete stáhnout jednoduchým stisknutím tlačítka na vypínači na stěně nebo na dálkovém ovládání.

 

 

Čím můžeme pergolu ještě doplnit?

Aby jste si užili terasy na maximum, bude se vám jistě hodit i další příslušenství. Pergolu můžeme vybavit přídavným osvětlením, které může být nainstalováno přímo v horních profilech, bočními venkovními roletami, ale i zahradním nábytkem. 

 

V naší nabídce najdete především pergoly italských výrobců, kteří se zabývají výrobou více než 50 let. Mezi ně patří především Corradi nebo IATA Italia.

 

zašlete nám nezávaznou poptávku