Nová kazetová markýza Markilux MX1 patří mezi produkty, na který si uděláte názor hned na první pohled. Buď si vás její design získá nebo ne. Jedná se o nový kousek, který dlouholetý výrobce markýz představil v roce 2015.

Kazeta markýzy je v zavřeném stavu hluboká 60 centimetrů a tak vytvoří i tak menší přístřešek. Může tak ochránit okna například před kroupami. Ale to není vše, robustnější kazeta nabízí spoustu možností. Markýzy Markilux jsou určené pro ochranu terasy před sluncem i deštěm.

  • v předním profilu může být nainstalován tzv. spouštěcí volán
  • sklon od 5 do 25 stupňů
  • ramena jsou napínány pomocí tzv. hi-tech bionických pásků – naprosto tichý chod a dlouhou životnost (testováno na 50.000 cyklů)
  • maximální šířka markýzy je 7 metrů s výsunem 4,37 metru

 

Produktové video (anglincky)

 

Markýza umožňuje dokonalou integraci osvětlení

Osvětlení je doplněk, se kterým si dali v Markiluxu opravdu záležet. Variant je hned několik a všechny jsou designově i funkčně “srostlé” s markýzou.

Podívejte se na fotografie s osvětlením:

Barevné provedení

Další předností je velký výběr barevných variant. Markýzu můžete jednoduše sladit s fasádou. Je jen na vás, zda se stane dominantním prvkem nebo se sladí.

Můžete si vybrat z následujícího příslušenství.

 

pohodlné ovládání stisknutím tlačítka

pomocí motoru a dálkového ovládání jednoduše markýzu stáhnete nebo vytáhnete

 

tichý motor Silentec

Nová patentovaná technologie Markiluxu snižuje hladinu zvuku ze standardních 65dB na 40dB. To jsou pro srovnání hodnoty hluku na rušné ulici versus klid v obývacím pokoji.

 

sluneční a větrná automatika

reaguje na aktuální stav počasí a dává pokyny pro vysunutí nebo zasunutí markýzy

 

sluneční senzor

reaguje na přednastavenou intenzitu slunečního svitu a podobně jako sluneční a větrná automatika dává pokyny pro vysunutí nebo zasunutí markýzy

 

spouštěcí volán

 zajistí nejen ochranu před nízkým sluncem, ale také zajistí soukromí před zvědavými sousedy (výsun až 210cm)

A na závěr jedno produktové video přímo od Markiluxu

V tomto krátkém videu můžete vidět i porovnání markýzy Markilux MX-1 (hloubka kazety 60cm) a MX-1 compact (hloubka kazety 38cm).