info@t-shade.cz, +420 725 956 340

 Jak vybrat vhodné zastínění oken?

Společnost ML designers se již řadu let zabývá projekty, návrhy a realizacemi kompletních rekonstrukcí interiéru i exteriéru reprezentativních budov po celé ČR (reference). Zeptali jsme se proto majitelů společnosti, kterými jsou Marta Lukešová a MgA. Luboš Chudoba na zásadní pravidla při výběru stínící techniky.

Na co si dát pozor při výběru vhodného systému zastínění oken?

Jako zákazník byste měli vědět, co od stínění očekáváte. Stínící techniku můžeme rozdělit do několika kategorií. K zajištění soukromí, k dosažení světelné pohody, zvýšení bezpečnosti, tepelného komfortu nebo jen k estetickému doplnění interiéru.

 

K čemu je dobré ladit barvu stínění?

Důležité je, uvědomit si, zda má být stínění v interiéru dominantní či nikoliv. Nenápadné a nevýrazné odstíny volíme v případě potřeby zvětšení prostoru, popřípadě potřeby převést pozornost na jiné prvky v interiéru.

 

Výraznější barvy a vzory volíme v prostorech, kde se stínění může stát cílenou dominantou zastupující například dekoraci interiéru. Konkrétní výběr barvy není ničím omezen, je to otázka způsobu vnímání daného prostoru.

 

zastínění oken - výrazné barvy zastínění oken - slazení s interiérem

 

Je dobré k zastínění použít do interiéru látku, dřevo, hliník nebo plast?

Nedoporučujeme používat pro zastínění oken v interiéru hliník a plast. Tyto materiály jsou pro své vlastnosti a technický vzhled vhodné spíše do exteriéru. V interiéru, kde člověk žije a tráví více času, je důležité navodit příjemnou atmosféru. K tomu je vhodné látkové nebo dřevěné stínění a to nejen z estetických, ale také akustických důvodů.

 

Například při použití venkovních hliníkových rolet je vhodné z pohledu interiéru použít i textilní zastínění pro zjemnění pohledu na staženou venkovní roletu.

 

Co máte Vy osobně z našich produktů nejraději a proč?

Do našich interiérů nejraději navrhujeme římské a klasické rolety, které lze též kombinovat se závěsem. Výhodou je, že tyto typy stínění se vyrábějí ve stovkách barev a nejsme tedy limitováni žádným stylem interiéru.

 

Máte doma nějaké naše výrobky?

Nad zahradní sezení jsme instalovali sluneční plachtu, protože naplňuje naší touhu po nepravidelných křivkách a dokonalost v každém detailu. Abychom zabránili přehřívání interiéru, nainstalovali jsme na okna markýzolety doplněné o klasické rolety v kombinaci se závěsem.

 

dsc_1496
klasické rolety v kombinaci se závěsy
markýzorolety
Previous Next Play Pause
dsc_1496 klasické rolety v kombinaci se závěsy markýzorolety