Ukotvení pergoly

Ukotvení pergoly do fasády

Mylnou představou je, že do zatepleného domu nelze nic kotvit, protože si porušíme izolaci, přijdeme o záruku na fasádu, a další. Dovolte, abychom vám představili certifikovaný způsob montáže, který používáme pro všechny typy zateplených budov k montáži pergol, markýz i slunečních plachet. Jedná se o systém společnosti Würth. Abyste lépe pochopili důmyslný systém kotvení přes zateplení, podívejte se na video níže.

 

 

Ukotvení pergoly do fasády s přerušením tepelného mostu

Tepelné mosty jsou častou příčinou stavebních poruch jako je vlhké zdivo a vznik plísní. Pro přerušení tepelného mostu využíváme kotvící techniku fischer.

 

 

Ukotvení pergoly do země

K ukotvení pergol a slunečních plachet potřebujeme dostatečně pevný podklad. Pokud tedy není podlaha k ukotvení dostatečně dimenzovaná, je nutné si připravit betonové základy v místě sloupů. Tyto základy obvykle děláme 40x40x100cm (šxšxh) do nezámrzné hloubky. Požadavkem je kvalitní beton a použití armování. Od použití zemních vrutů jsme upustili, protože systém není pro tyto produkty příliš přesný, dostatečně stabilní, vyžaduje zeminu bez kamení. Zkrátka beton je beton.

 

přečtěte si více informací o pergolách